rozmiar tekstu: A A A  |  drukuj

Okap – niezbędny element wyposażenia każdej kuchni

Okap – niezbędny element wyposażenia każdej kuchni

Aby skutecznie zapobiegać rozprzestrzenianiu się niechcianych zapachów, wilgoci i zanieczyszczeń po domu, należy zamontować w kuchni odpowiedni okap. Jest to niezbędny element wyposażenia AGD. Obecnie na rynku sprzętu AGD do kuchni znaleźć można bardzo szeroki wybór tego typu urządzeń, nowoczesnych i funkcjonalnych. Dostępne są takie maszyny jak okapy podszafkowe, wyspowe, teleskopowe, czy kominowe. Wybór odpowiedniego uzależniony jest przede wszystkim od tego, jakich funkcji oczekujemy od sprzętu oraz od wielkości kuchni.

Szukając do swojej kuchni odpowiedniego okapu zwrócić trzeba uwagę między innymi na tryb wyciągu, średnicę wylotu powietrza, rodzaj sterowania i wszystkie dostępne w urządzeniu funkcje. Okapy mogą być też wyposażone w różne filtry – filtr przeciwtłuszczowy tradycyjny albo metalowy, filtr węglowy lub też filtr fizelinowy.

Wybór odpowiedniego okapu kuchennego spośród tylu możliwości wcale nie jest prosty. Jednak jest to wyposażenie konieczne w kuchni. Skutecznie zniweluje wszystkie nieprzyjemne zapachy, opary tłuszczu i wilgoć. Przed zakupem tego typu sprzętu warto więc rozważyć różne dostępne opcje.